Obezite Merkezi
25 Mart 2024


Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi obezite merkezi 2019 yılında faaliyete başlamıştır. Obezite merkezi sorumlu hekimi, Dahiliye Uzmanı Dr.Burcu ALMACAN İNCE'dir. Obezite merkezimizde hemşire, diyetisyen, psikolog, fizyoterapist çalışmaktadır. Obezite polikliniğinde hastaların gerekli tahlilleri ve muayeneleri yapıldıktan sonra kardiyoloji, genel cerrahi, fizik tedavi ve psikiyatri branşlarında konsültasyonları istenmektedir.

Merkezimize vücut kitle indeksi 30’un üzerinde olan herkes kabul edilmektedir. Hastalarımız spor hekimliği polikliniğinden randevu alarak başvurularını yapabilmektedir.

Sağlık değerlendirmeleri sonrasında obezite polikliniğinde egzersiz reçetelendirilmesi, diyetisyen ile diyet programı çıkartılması ve psikolog ile görüşmeler yapılacaktır.

Obezite merkezine dahil edilen hastalara, merkezimizdeki egzersiz odasında fizyoterapist eşliğinde uygun egzersiz reçetesi düzenlenerek egzersiz yapma imkanı sağlanmaktadır. Ayın belli zamanlarında yapılan grup eğitimleri ve düzenli kontrol aralıkları ile vücut ağırlığı takibi yapılmaktadır.