T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Obezite Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24/12/2019


Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi obezite merkezi 2019 yılında faaliyete başlamıştır. Obezite merkezi sorumlu hekimi, spor hekimliği uzmanı Uzm.Dr.Osman İlhan’dır. Obezite merkezimizde hemşire, diyetisyen, psikolog, fizyoterapist çalışmaktadır. Obezite polikliniğinde hastaların gerekli tahlilleri ve muayeneleri yapıldıktan sonra kardiyoloji, dahiliye, genel cerrahi branşlarında konsültasyonları istenmektedir.

Merkezimize vücut kitle indeksi 30’un üzerinde olan herkes kabul edilmektedir. Hastalarımız spor hekimliği polikliniğinden randevu alarak başvurularını yapabilmektedir.

Sağlık değerlendirmeleri sonrasında obezite polikliniğinde egzersiz reçetelendirilmesi, diyetisyen ile diyet programı çıkartılması ve psikolog ile görüşmeler yapılacaktır.

Obezite merkezine dahil edilen hastalara, merkezimizdeki egzersiz odasında fizyoterapist eşliğinde uygun egzersiz reçetesi düzenlenerek egzersiz yapma imkanı sağlanmaktadır. Ayın belli zamanlarında yapılan grup eğitimleri ve düzenli kontrol aralıkları ile vücut ağırlığı takibi yapılmaktadır.