Haberler

KALP SAĞLIĞINDA İŞ BİRLİĞİ

Manisa Kamu Hastaneleri ve Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Tıp Fakültesi arasında Anjiyografi ve ByPass Ameliyatları üzerine işbirliği protokolü imzalandı.
Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan KORKMAZ’ın yoğun Ankara temasları sonrasında geçtiğimiz günlerde hizmete başlayan Merkezefendi Devlet Hastanesi Anjiyo Ünitesi hasta kabulüne hızlı başladı.
Talebin artarak devam etmesi ile hastaların İzmir’e ve özel hastanelere gitmek yerine Merkezefendi Devlet Hastanesi’ni tercih etmeleri, Kamu Hastaneleri ile Hafsa Sultan Tıp Fakültesi’ni işbirliğinde buluşturdu.
 

"Bu protokolle Manisa kazanmış oldu."

İmzalanan bu protokol Merkezefendi Devlet Hastanesinde yapılacak olan koroner anjiyografi işlemleri sırasında olası acil durumlarda gerekli olan cerrahi desteğin, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Kalp Damar Cerrahi kliniği tarafından sağlanmasını kapsıyor.
Manisa’nın kalp sağlığı için önemli bir adım olduğunu vurgulayan Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan KORKMAZ, "Anjiyo Ünitesi için uzun süredir Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ile yoğun ve olumlu temaslarda bulunduk. Süreç içerisinde durumu yakinen takip edip desteklerini esirgemeyen Manisa’mızın değerli vekillerine şükranlarımı arz etmek istiyorum. İmzalanan bu protokolle Manisa kazanmış oldu." dedi. "Hastalarımız çevre illere gitmek mecburiyetinde kalmadan yine Manisa’da tedavi olabilecek." diyen Genel Sekreter Korkmaz,  Manisa’ya hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulundu.
Haber Listesine Geri Dön