Haberler

GEBE OKULU MEZUNLARI DOĞUMDAN SONRA BULUŞTU

Hastanemiz bünyesinde faaliyet gösteren Gebe Okulu, annelerin kaynaşmasına vesile oluyor. Gebe okulundan mezun olarak doğum yapan anneler doğumdan sonra da bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulunuyorlar. 
Hamileliğin başlangıcından doğuma kadar yapılması gereken bütün faaliyetler hakkında anne adaylarına eğitim verilen Gebe Okulumuzdan mezun olan anne adayları, doğum yaptıktan sonra da bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulunuyor. Hastanemiz bünyesinde faaliyet gösteren ve anne adaylarına ücretsiz olarak verilen eğitim, hem bilinçli annelik sağlıyor hem de anneler arasında dostluğa vesile oluyor. Gebe okulu sonrası çoluk çocuk bir araya gelen anneler belli aralıklarla buluşarak bebek yetiştirmede karşılaştıkları sorunlar hakkında görüşüyorlar. 

DAHA ÇOK İLK HAMİLELİKTE KATILIM SAĞLANIYOR

Gebe okulunun anne adaylarının kaynaşmasına sebep olduğunu kaydeden 25. dönem mezunu Emine TAŞBİNAR AKGÜN, “Gebe Okulu sayesinde gebeliğimizi çok şükür bilinçli olarak geçirdik. Ben eğitime katılırken ilk hamileliğimi yaşıyordum. Şimdi bebeğim 3 aylık oldu. Bu okul sayesinde eğitime katılan anneler ile sıkı bir dostluk bağı kurduk. Zaman zaman biraya gelerek bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Bebeklerimizin hastalıkları, doktor tavsiyeleri, kullanılan ilaçlar gibi konularda birbirimizi aydınlatıyoruz.” şeklinde konuştu.
 
 
Haber Listesine Geri Dön