Haberler

HEDEF: YENİDOĞAN BEBEK DOSTU HASTANE

Türkiye’de hem "Bebek Dostu" hem de "Anne Dostu" olma özelliği taşıyan hastanemizin şimdiki hedefi "Yenidoğan Bebek Dostu Hastane" olmak. Hastanemizde 2015 yılında 3. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde 642 bebeğe hizmet verildi. 3 bin 72 bebek ise poliklinik hizmeti aldı.
'Yenidoğan Bebek Dostu Hastane' olmak için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Hastane Yöneticimiz Op. Dr. Alper Çağlayan, “Nisan 2015 tarihi itibariyle de anne dostu hastane özelliğini kazandık. Türkiye’de anne dostu ve bebek dostu hastane unvanına sahip olan tek hastane Merkezefendi Devlet Hastanesi’dir. Önümüzdeki dönemde de yenidoğan bebek dostu hastane olmak için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi. 

3 BİN ÇOCUĞA POLİKLİNİK HİZMETİ VERİLDİ.

Çağlayan, “Burada 12 kuvöze sahibiz. Ayrıca yenidoğan yoğun bakım ünitesi dışında da 6 kuvözle hizmet veriyoruz. Anne dostu ve bebek dostu hastane olarak yeni teknolojik gelişmelere paralel ilerliyoruz. 2015 yılında 642 çocuğa hizmet verdik. Doğum anı itibariyle yoğun bakım gerektiren bütün işlemlerde hizmet veriyoruz. 3 bin 72 çocuğa poliklinik hizmeti verildi.” diye konuştu.
 

Haberin videosu:

 

Haber Listesine Geri Dön