Haberler

Diyabet Okulumuz Açıldı

YOĞUN KARA ALDIRMADAN EĞİTİME KATILDILAR

Hastanemizde yapılan Sağlık Bakanlığının desteklediği Diyabet Okulunun tanıtım programına yağan kara rağmen katılım sağlandı. 1 Şubatta başlayacak olan diyabet okulu  ilk mezunlarını 14 Mart Tıp Bayramında verecek. 
Diyabetli hastalara yönelik eğitimin verildiği Diyabet Okulunun açılmasıyla ilgili hastanemizde eğitim verildi. Diyabetli hasta ve hasta yakınlarının katıldığı eğitim, Diyabet Koordinatörü Dahiliye Uzmanı Dr.Derya AYDIN, Diyabet Hemşiresi Sevil SÖZBİR ve Diyetisyen Ayşe ULUER tarafından verildi. Kış şartlarına rağmen katılımın sağlandığı eğitim, Merkezefendi Devlet Hastanesinin M.Şinasi Çocuk Kliniği eğitim salonunda gerçekleşti. Konuyla ilgili bilgi veren Diyabet Koordinatörü Dahiliye Uzmanı Dr.Derya AYDIN, “1 Şubattan itibaren oluşturacağımız 20’şer kişilik gruplara 15 günde bir 2 saatlik diyabet eğitimi vereceğiz. Sağlık Bakanlığımızca desteklenen bu eğitimlerde diyabet nedir, diyabet takibi nasıl olmalıdır, insülin kullanımı, diyabetli hastaların egzersizi nasıl olmalıdır, diyabetin komplikasyonları ve diyabetik ayak bakımı gibi diyabetli hastaları yakından ilgilendiren konular hakkında bilgilendirme yapılacak” şeklinde konuştu.
 

TIP BAYRAMINDA MEZUNLARA DİPLOMA VERİLECEK

Bütün diyabetli hastaların eğitime katılmasının öneminin altını çizen Diyabet Koordinatörü Dahiliye Uzmanı Dr.Derya AYDIN, “Biz burada bir ekip olarak elimizden gelen gayreti göstererek Diyabetli hastaların hayata daha sağlıklı bağlanmalarını sağlayacağız. Verdiğimiz eğitimler sonunda eğitime katılan diyabetli hastalara 14 mart Tıp Bayramında diploma vereceğiz. Tüm diyabetli hastalarımızı eğitime bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Haber Listesine Geri Dön