Haberler

AMAÇ DİYABET YOLUNDA MUTLU HASTALAR SAĞLAMAK

Hastanemiz bünyesinde, konusunda uzman Diyabet Hemşiresi tarafından yatan hastalara her gün diyabet konusunda eğitim verildiği gibi her hafta Çarşamba günü eğitim salonunda bilgilendirme yapılıyor. Saat 13:00’de yapılan eğitime her geçen gün katılım artıyor. Hastaneye müracaat eden Diyabet hastalarının önce tetkikleri yapılıyor. Daha sonra daha geniş bilgilendirme yapabilmek için Diyabet Hemşiresine yönlendiriliyor. Diyabet hastalarına, diyabet, hipoglisemi, hiperglisemi nedir, diyabette beslenme nasıl olmalıdır, diyabetli hastaların fiziksel aktiviteleri nelerdir, insülin kullanımı ve ağızdan alınan diyabet ilaçları anlatılarak hastaların yaşam kalitelerinin yükseltilmesi amaçlanıyor.

MERAK EDİLEN SORULARI CEVAPLIYORLAR

Amaçlarının ‘Diyabet yolunda mutlu hastalar’ yetiştirmek olduğunu kaydeden Diyabet Eğitim Hemşiremiz Sevil SÖZBİR, “Hastanemize müracaat etmiş diyabetli bireylerin ve yakınlarının yaşam kalitelerinin daha fazla yükseltilmesi amacıyla diyabet eğitim hemşiresi olarak biz hastaları kabul ediyoruz. Konu hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapıyor, hastalardan gelen soruları yanıtlıyoruz. Hastalar bu eğitimden büyük memnuniyet duyuyor. Daha sağlıklı bir toplum olma yönünde hastane olarak katkılarımız devam edecek” şeklinde konuştu. Ayrıca SÖZBİR, bu ayın 20’sinde Dahiliye Uzmanı ve Diyetisyenin de katılımının olduğu daha geniş bir diyabet eğitimi vereceklerini belirtti.

DİYABET OKULUNUN HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

Önümüzdeki günlerde açılması planlanan Diyabet okulu açılınca, hastalara daha kapsamlı bilgi sunulacak. Diyabet okulunda dahiliye uzmanı, diyetisyen, diyabet eğitim hemşiresi ve fizyoterapist görev yapacak. Diyabet okulunun açılması için gerekli çalışmaları başlatıldı. 

Haber Listesine Geri Dön