Haberler

2015 YILINDA 3 BİNE YAKIN EV ZİYARETİ YAPTILAR

Hastanemiz bünyesinde faaliyet gösteren Evde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından 2015 yılında 2850 ev ziyareti gerçekleştirildi. Hastanelere gelmekte güçlük çeken hastalara evinde sağlık hizmeti sunan birimimiz hasta ve hasta yakınlarına büyük memnuniyet yaşatıyor.  

Evde Sağlık Hizmetleri Birimimiz tarafından hastalar evinde muayene ediliyor. 2 hekim, 3 hemşire, 1 evde bakım teknikeri ve 1 şoförün görev yaptığı birimimizin aktif olarak hizmet verdiği kayıtlı 264 hastası mevcut. Bu hastalara belirli aralıklarda ve ihtiyacı halinde düzenli olarak gidiliyor. Sağlık kurumlarına gitme durumu olmayıp evinde sağlık hizmeti alan hastalar, bu durumdan büyük memnuniyet yaşıyor. Evde sağlık hizmetleri birimimizden Yunus Emre ilçesinde oturanlar faydalanabiliyor.

KİMLER FAYDALANABİLİYOR?

Evde Sağlık Hizmetleri Biriminden, yatağa bağımlı olup tuvalet ihtiyacını dahi gideremeyecek durumda olan hastalar(yaşlılığa bağlı Alzheimer, felç. vb.), son dönem kanser hastası olanlar, yatak yaraları olanlar faydalanabiliyor.

NASIL MÜRACAAT YAPILIYOR?

Evde Sağlık Hizmetleri Biriminden faydalanmak isteyen hastaların yakınları, İl Halk Sağlığında bulunan Evde Bakım Koordinasyon merkezine hastanın kimliğiyle başvurabiliyor. Ya da 444 38 33 nolu telefonu arayarak müracaat edebiliyor.  

GENEL SEKRETERLİĞİMİZİN AÇIKLAMASI

Manisa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz evde sağlık hizmetleri hakkında bilgiler verdi.

Manisa Kamu Hastanelerine bağlı 19 sağlık tesisinden 18’inde evde sağlık hizmeti birimi bulunduğunu ve 8 Uzman Hekim, 10 Pratisyen, 4 Diş Hekimi ve 51 hekim dışı sağlık personeli olmak üzere toplam 73 çalışanın evde sağlık hizmeti sunduğunu belirtti.

Manisa’da evde sağlık hizmetlerinin giderek geliştiğini, 2012 yılından bugüne kayıtlı hasta sayısında büyük artış kaydederek 1.840 hastadan 2.678 hastaya ulaşmayı başardıklarını ifade eden Korkmaz bu yıl içerisinde 586’sı diş hastası olmak üzere toplamda 10.385 hastayı evinde tedavi ettiklerini açıkladı.

2016 yılı içerisinde Manisa Devlet Hastanesinde 1 birim daha açacaklarını bildiren Genel Sekreter Korkmaz evde sağlık birimi bulunan hastanelerde heyet raporu ya da hastanede devam edilmesi gereken günübirlik tedavi sırasında hastaların istirahat edebilecekleri odalar oluşturacaklarını da söyledi.

Haber Listesine Geri Dön