Haberler

Hastanemizde Artık Kalp Pili Takılıyor

Manisa’da üniversite hastaneleri ve özel hastanelerde yapılan kalp pili takma ameliyatı, artık hastanemizde de yapılmaya başlandı. 

Manisa Huzurevinde kalan ve kronik kalp yetmezliği hastalığı bulunan 76 yaşındaki Halil Çetin isimli hasta, ritim bozukluğu ve bayılma şikayetleriyle hastanemize başvurdu.  Hastaya Kardiyoloji Uzmanlarımız Dr.Burak AYÇA ve Dr.Ramazan GÜNDÜZ tarafından kalp şoklayıcı pil takıldı. Manisa’da sadece üniversite hastanesinde ve özel hastanelerde yapılan bu uygulama, artık hastanemizde de yapılacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kardiyoloji Uzmanı Dr.Burak AYÇA, “Hastanemize bayılma şikayetiyle başvuran hastamızı ventriküler taşikardi tanısıyla yoğun bakıma yatırdık. Daha sonra koroner anjiyografisi yaptırdık. Koroner anjiyografisinin normal çıkması üzerine kalp pili takılması kararı aldık. Ameliyathanemizde skopi cihazı ile bu işlemi gerçekleştirdik. Ameliyat başarılı geçti.  Şimdi hastamızın durumu eskisinden daha iyi.” şeklinde konuştu.
 

2016 BAŞLARINDA ANJİO ÜNİTESİ PLANLANIYOR

5 yıl boyunca İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalıştığı sürede kalp pili takma operasyonu konusunda deneyim kazandığını kaydeden Kardiyoloji Uzmanı Dr. Burak AYÇA, “Kalp pili takma işlemimiz başarılı geçti. Bundan sonra kalp pili takmaya devam edeceğiz. Genel Sekreterliğimizin de çabalarıyla 2016 yılının ilk aylarında hastanemizde bir anjiyo ünitesi kurulması planlanıyor. Bu ünitenin kurulması halinde bu tip operasyonları artıracağız.” şeklinde konuştu.
 

TEŞEKKÜR ETTİ

Huzurevinde kaldığını ve sık sık bayıldığını beyan eden Halil Çetin, “Bana kalp pili takma işlemini gerçekleştiren doktorlarımıza ve hastane personeline teşekkür ediyorum. Bu tür operasyonların devlet hastanelerinde yapılması çok güzel. Şu an sağlık durumum gayet iyi. Allah devletimize zeval vermesin." şeklinde konuştu.
Haber Listesine Geri Dön