Haberler

Hastanemizde Gastroenteroloji Endoskopi Ünitesi Kuruldu

Genel Cerrahi branşıyla aynı ortamda endoskopi hizmeti vermekte olan hastanemiz iki branşı ayırarak yeni Gastroenteroloji Endoskopi Ünitesi kurdu. Eski Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) binasında kurulan üniteyle birlikte hastalar, Genel Cerrahi’den kaynaklı sorunlar yaşamayacak. Hastanenin kendi kaynaklarıyla yapımı tamamlanan ünite hem hastaları sıra derdinden kurtaracak hem de dinlenme alanı ile konforlu bir tedavi imkanı sunacak.


İKİ AYRI BRANŞ TEK MEKÂNDA HİZMET VERİYORDU

Ünite hakkında bilgi vererek daha önce Endoskopik işlemlerin hastanenin eski yerleşkesinde yapıldığını belirten Hastane Yöneticimiz Uzm. Dr. A.Korkut Kafesçiler, “Üstelik bu işlemler iki ayrı branşla tek bir alanda yapılıyordu. Genel Cerrahi ve Gastroenterolog arkadaşlarımız, yani farklı iki branştan arkadaşlarımız aynı mekanı kullanarak hastalarımıza zor şartlarda hizmet veriyordu. Dolayısıyla kendi aralarında hasta sırasında veya randevu tarihleri verirken birbirleriyle görüşmek durumunda kalıyorlardı. Tabii ki iki branşın da kendi hasta potansiyeli var. Bu da ister istemez mekan darlığı yaratıyordu. Biz de böyle bir düşünce içerisine girerek Celal Bayar Üniversitesi’nden bize kalan binaların içerisinde yer alan Gastroenteroloji Polikliniğinin hemen yanında, bu işi aktif olarak yapacak hekim arkadaşımızın hem poliklinik yapıp hem de hemen yan tarafında her türlü girişimsel işlevi yapabileceği bir yer planladık. Yaklaşık 15 gün içinde de bu yerin tadilatını bitirdik ve hizmete açtık” dedi.


ÜNİTENİN TAMAMI HASTANE KAYNAKLARIYLA YAPILDI

Yeni açılan Gastroenteroloji ünitesi sayesinde artık hasta yığılmalarının minimuma ineceğini belirten Kafesçiler, “Bunun yanı sıra yeni ve şık bir mekan oluşturmuş olduk. Ayrıca verdiğimiz endoskopi hizmetinin de kalitesini arttırdık. Artık iki ayrı branş iki ayrı yerde daha rahat çalışma ortamlarında hizmet verecek. Ünitenin tamamı hastane kaynaklarıyla yapıldı. Hiçbir dış kaynak almadık. Üniteyi kullanıma açtığımız birkaç günden beri hastalarımızdan da bu konuda olumlu geri dönüşler almaya başladık. Ben yaşı kaç olursa olsun mide şikayetleri olan kişilerin gastroskopi yaptırmasını aynı zamanda bir doktor olarak tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Haber Listesine Geri Dön