Haberler

Belediyemizden hastalarımıza kolaylık

YUNUSEMRE BELEDİYESİNDEN HASTALARA KOLAYLIK

Yunusemre Belediyesi hastanemize iki araç tahsis etti. İki yerleşkemiz arasında gidip gelirken hastalarımıza büyük kolaylık sağlayacak olan bu araçlar bütün hastalarımızın istifadesine sunuldu.

Merkezefendi Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Hastanemiz Yöneticisi Uzm.Dr. Abdullah Korkut Kafesçiler ve idarecilerimiz, Yunusmere Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kenan Akdemir ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mustafa Süzer katıldı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Merkezefendi Devlet Hastanesi’nden karşıya geçerken elim bir kaza sonucu iki tane kardeşimiz rahmetli oldu. Onunla ilgili de bir önlem almamız gerekti. Çok sayıda yaşlı vatandaşımız, engelli vatandaşımız karşıdan karşıya geçerken Merkezefendi Devlet Hastanesi’ne tahsis ettiğimiz hizmet aracını kullanacaklar.” şeklinde konuştu.

 

“KARŞIYA GEÇİŞLERDE KOLAYLIK SAĞLANACAK”

Hastane Yöneticimiz Uzm. Dr. Abdullah Korkut Kafesçiler de tahsis edilen araç ile karşıdan karşıya geçişlerde kolaylıklar sağlanacağına dikkati çekerek, “İki ayrı yerleşkeden oluşan hastanemizde Yunusemre Belediyemizin hastalarımıza tahsis ettiği iki araç ile iki yerleşke arasında hastalarımızın karşıdan karşıya geçmelerinde büyük desteklerini gördüğümüz Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Çerçi’ye çok teşekkür ediyorum. Nasip olursa üst geçit sözünü de aldık. Bundan sonra kötü hadiseler yaşamadan sağlık hizmetlerine devam edeceğiz. Tahsis edilen araç ve yapılacak üst geçit ile karşıdan karşıya geçişlerde kolaylık sağlanacak.” ifadelerini kullandı.

“ASANSÖRLÜ ÜST GEÇİT YAPACAĞIZ”

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Merkezefendi Devlet Hastanesi ve Celal Bayar Üniversitesi Kalp Merkezi arasından geçen ana cadde üzerinde üst geçit yapacaklarını belirterek, “Buradaki asıl amacımız bu iki hastanenin arasından geçen İzmir Caddesi üzerinde bir üst geçit yapmaktır. Bu konuyla ilgili Etüd, Proje, Toplu Konut ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğümüze talimat verdim. Üst geçit ve engelli vatandaşlarımız için asansör yapılması talimatını verdim. İzmir Caddesi nisan ayı sonunda Büyükşehir Belediyesi Meclis kararıyla Yunusemre Belediyesi’ne geçti. Merkezefendi Devlet Hastanesi ve CBÜ Kalp Merkezi binasını birbirine bağlayacak olan üst geçitin yapımı için çalışmalara başlayacağız.” şeklinde konuştu.

 

“DEV HASTANE HİZMETE GİRECEK”

Hastanemiz inşaatını gezerek incelemelerde bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Hastanemiz yapılıyor. Yaklaşık 150 milyona yakın maliyeti var. Bölgenin en büyük hastanesi bakanlığımız tarafından ihale edildi. Müteahhit, bugün yarın temelini atacak. Zannediyorum iki veya iki buçuk sene sonra burada çok modern, dev bir hastane hizmete girmiş olacak. Hastane hizmete girerken de bu eski binalar ortadan kalkacak. Yeni bina hizmete girerken bu bulunduğumuz alanlar yeni bir rekreasyon alanı olarak yeşil alan, otopark olarak vatandaşın hizmetine sunulmuş olacak. Ben gayretlerinden dolayı milletvekillerimize, hükümetimize çok modern bir hastane ortaya çıkardıkları için çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Haber Listesine Geri Dön