Haberler

Anne Dostu Hastane Olduk

ANNE DOSTU HASTANE OLDUK

 

Sağlık Bakanlığı tarafından pilot il olarak Manisa’da başlatılan ‘Anne Dostu Hastane Projesi’  kapsamında, kriterlere uyduğu için hastanemize ‘Anne Dostu Hastane’ sertifikası verildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından pilot il olarak Manisa’dan başlatılarak anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek ve hastanelerin güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Anne Dostu Hastane Projesi’ sonuç verdi. Bakanlığın kriterlerini en doğru uygulayan hastanemize, Akhisar ve Turgutlu Devlet Hastanelerine Anne Dostu Hastane sertifikası verildi.

 

UYGULAMA DÜNYADA BİR İLK

Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni’nde gerçekleşen sertifika töreninde konuşan Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanı Uz. Dr. Sema Sanisoğlu, “2010 yılında düşünce olarak başlayan bu hayal, bugün itibariyle gerçek oldu. Bugün Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi, Akhisar Devlet Hastanesi ve Turgutlu Devlet Hastanesi Anne Dostu Hastane sertifikası almaya hak kazandılar. Bu uygulama dünyada bir ilk. Çünkü anne adaylarımızın anne dostu bir hastanede doğum yapmaları en doğal hakları. Toplumumuzun en temel yapı taşı anne ve kadın. Bu bizim için bir başlangıç oldu. Bundan sonra 81 ilde bu anne dostu uygulamanın hayata geçmesi gerekiyor. Çünkü bizim kadınlarımız bu sağlıklı ve anne dostu hastaneleri hak ediyor” diyerek konuşmasını noktaladı. Konuşmanın ardından Anne Dostu Hastane olmaya hak kazanan hastane yöneticilerine sertifikaları verildi.

 

Haber Listesine Geri Dön