Haberler

İki Fidanı Birlikte Büyütelim

“İKİ FİDANI BİRLİKTE BÜYÜTELİM”

Hastanemiz ve Manisa Orman İşletme Müdürlüğü'nün işbirliği ile hazırlanan, "İki fidanı birlikte büyütelim." projesi başladı. Projenin tanıtımı hastanemiz toplantı salonunda Hastane Yöneticimiz Uzm.Dr.Abdullah Korkut Kafesçiler tarafından yapıldı. Projenin amacının çevreye ve yeşile duyarlı bir hastane olarak, Manisa'nın ağaçlandırılmasına katkı sağlamak olduğunu kaydeden Dr. Kafesçiler, "Hastanemizde ‘iki fidanı birlikte büyütelim' projemiz kapsamında dünyaya gelen bebekler adına fidan dikip sertifikalarını ebeveynlerine hediye edeceğiz. Amacımız, dikilecek fidanlarla oluşturulacak ormanların, gelecek nesillere miras olarak değil emanet olarak bırakılmasıdır." şeklinde konuştu. 

PROJE 20 BEBEK İLE BAŞLATILDI

Hastane Yöneticimiz Uzm. Dr. Abdullah Korkut Kafesçiler konuşmasını şöyle sürdürdü: "Peygamber Efendimiz'in (sav) ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz de ağaç dikiniz.’ sözü ne kadar güzel söylenmiş bir sözdür. Sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için herkese büyük görevler düşmektedir. Ormanların korunması, çevremizin ağaçlandırılması hem yurdumuzun, hem de dünyamızın önemli bir sorunudur. Biz Merkezefendi Devlet Hastanesi olarak, kadın doğum servisleri, çocuk servisleri ve yetişkin klinikleriyle Manisamız'ın hizmetinde olduğumuz gibi bu proje ile de Manisamız'ın ağaçlandırılmasına örnek olmak istiyoruz. Bu bağlamda, yardımlarını esirgemeyen Orman İşletme Müdürlüğümüze ve Muradiye Fidanlık Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ederim. Gelin, hep birlikte sevgiye dayalı ve çevreye duyarlı bir toplum yetiştirelim. Hastanemizde günde ortalama sekiz çocuk dünyaya geliyor. Biz hastane olarak bugün, temsili anlamda, projenin başlangıcı itibariyle, aralarında daha önce dünyaya gelen yirmi çocuk için fidan dikeceğiz." 

FİDANLAR İÇİN YER AYRILDI

HER BEBEK İÇİN BİR FİDAN

Konuşmaların ardından adlarına fidan dikilen yirmi çocuğun ailesine sertifikaları verildi. Bundan sonra her yeni doğan bebek için günlük olarak fidan dikiminin gerçekleştirileceğini kaydeden Dr. Kafesçiler, fidan dikimi için Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Muradiye kampüsü arkasında yer alan Sümbüller köyü civarında kendilerine yer ayrıldığını söyledi.

Haber Listesine Geri Dön