Haberler

Yaşlı Kadına Yardım Eli

MERKEZEFENDİ’DEN YAŞLI KADINA YARDIM ELİ

Uzun yılardır tek başına Mutlu mahallesinde harabe bir evde hayatta kalma mücadelesi veren Badire ALACA isimli yaşlı kadına, hastanemiz tarafından sağlık ve kişisel bakım desteği sağlandı.

Bir ihbar üzerine, Mutlu mahallesindeki Badire ALACA isimli kadının evine giden Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, yürekleri burkan manzarayla karşılaştı. Kedi ve köpeklerle aynı evi paylaşan talihsiz kadın tuvalete gidemiyor, kendi işini yapamıyordu. Ara sıra komşuları tarafından ve aşevinden getirilen yemekle karnını doyuran ve Alzheimer hastası olduğu için eve girip çıkan hiç kimseyi tanımıyan Badire ALACA, ilk olarak Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine götürüldü. Burada akli dengesi ve psikolojik durumu incelenen hasta, daha sonra hastanemize sevk edildi. Hastane Yöneticimiz Uzm. Dr. Abdullah Korkut Kafesçiler’in de özel ilgisiyle karşılanan hastanın bütün tahlilleri yapılarak gerekli tedavileri düzenlendi. Ayrıca yaşlı kadının temizliği ve vücut bakımı da yapılarak temin edilen yeni elbiseleri kendisine giydirildi.  Hastanemizin ilgisinden memnun kaldığını ifade ederek tüm hastane çalışanlarına teşekkür eden Badire ALACA, Manisa’daki farklı huzurevleriyle yapılan görüşmelerin ardından Turgutlu’da Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı huzurevine götürüldü.

ÖZVERİLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIK

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hastane Yöneticimiz Uzm. Dr. Abdullah KAFESÇİLER, “Hastane olarak ana görevimiz hastaları en iyi şekilde tedavi edip hastanemizden memnun ayrılmalarını sağlamaktır. Badire ALACA isimli kadının hastanemiz tarafından bütün sağlık tedavisi yapılmış, raporu düzenlenmiştir. Hatta kişisel temizlik ve vücut bakımı da yapılmıştır. Tüm sağlık ekibimiz hasta ve bakıma muhtaç vatandaşımız için özverili bir şekilde çalışarak normalin üstünde çaba sarf etmiştir.” şeklinde konuştu.

Haber Listesine Geri Dön